top of page

Bali Kültür ve Yoga Gezisi

Güncelleme tarihi: 11 Tem

(Bu etkinlik FABE tur organizasyonudur)


1.Bölüm: Gezi Programı

2.bölüm: Oteller

3.Bölüm: Fiyatlar


1.Bölüm: Gezi Programı

1. GÜN 5 NİSAN VARIŞ – BALİ

Denpasar Havaalanında karşılama. Ubud’taki Otelimize transfer ve geceleme.


2. GÜN 6 NİSAN TAM GÜN TUR (K, ÖY, AY)

Uzun kuyruklu Makakların evi olan Kutsal Maymun Ormanı'na (Monkey Forest) gidiyoruz.
Gezimiz, Batur Volkanının görkemli konisine bakan Kintamani'ye doğru devam ediyor. Öğle yemeğini, Penelokan Tepesi'nden “Kutsal Su Tapınağı” olarak bilinen Tirta Empul Tapınağı'na bir ziyaret takip ediyor.
Bali'nin en güzel pirinç teraslarından birini görmek ve bolca fotoğraf çekmek için Tegalalang'a devam ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde.


3. GÜN 7 NİSAN TAM GÜN TUR (K, ÖY, AY)

Ubud’taki otelimizden Mengwi Krallığı'nın Ana Tapınağı Aman Ayun'u ziyarete gidiyoruz. "Taman" Bahçe anlamına gelir ve "Ayun veya Ayu" güzel anlamına gelir. SoTaman Ayun, güzel su bahçesiyle çevrili kutsal bir yer anlamına gelir.Daha sonra, Jatiluwih pirinç teraslarının manzarasını fotoğraflıyoruz.
Ardından Bali'nin deniz tapınaklarından biri olan Ulun Danu Beratan'ı ziyaret etmek için Bedugul'a gidiyoruz. Güneş batmak üzereyken Tanah Lot tapınağında dolaşıyor ve Bali Hinduizmindeki rolü hakkında bilgi ediniyoruz. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda.

4. GÜN 8 NİSAN UBUD (K)

Otelde kahvaltının ardından günün geri kalanında serbest zaman ve yoganın keyfini çıkarın


5. GÜN 9 NİSAN UBUD - GÜNEY BALİ (K, AY)

Güney Bali'de 1932'de inşa edilen ve geniş bir koleksiyonun sergilendiği Bali Müzesi, Puputan Anıtı, Jagatnatha Tapınağı ve her yıl Bali Sanat Festivali'nin düzenlendiği Werdhi Budaya (Sanat Merkezi) ziyaretleriyle bu günkü gezimiz devam ediyor. Tur,
Bali'nin Hollanda kolonisinden kurtuluşunun sembolü olan Bajra Sandhi Anıtı/Niti Mandala Renon'u ziyaret ederek sona erecek. Akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN 10 NİSAN ULUWATU – KECAK DANSI - AKŞAM YEMEĞİ JİMBARAN (K/-/AY)

Öğleden öncemiz serbest zaman. Saat 15 sularında Uluwatu Tapınağı'na hareket. Hint Okyanusu'na bakan uçurumun yukarısındaki bu tapınağın güzelliğine ve manzarasına hayran kalacaksınız.
Saat 18.00 civarında, Kecak Dansı performansını izlemek için yakındaki sahnede oturma zamanı. Yaklaşık 50 erkek dansçının ilahiler eşliğinde söyleyeceği dans, arka planda güneş batarken Rama ve Sita'nın aşk hikayesini anlatıyor. Sonrasında Jimbaran Sahili'ndeki yerel bir restoranda okyanus dalgalarının sesiyle mum ışığında deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeği zamanı.
7. GÜN 11 NİSAN SERBEST PROGRAM (K/-/AY)

Otelde kahvaltının ardından günün geri kalanında deniz ve yoganın keyfini çıkarın. Akşam yemeği otelimizde.8. GÜN 12 NİSAN BALI-ISTANBUL (K/-/-)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından uçuş zamanına kadar serbest zaman. Havaalanına transfer. 21:05’de THY direk uçuşu ile İstanbul’a uçuş. Ertesi sabah 13 NİSAN 05:00’da İstanbul’a iniş.2.bölüm: BALİ’DE YOGA VE KÜLTÜR OTELLERİMİZ

UBUD OTELİMİZ-5*

Alaya Resort otelimiz, Bali adasındaki kültürel açıdan zengin Ubud kasabasında bir huzur sığınağıdır. Ender bir çevre hassasiyetiyle inşa edilmiş ve pirinç terası manzaralarını, yerel kafe ve yemek mekanları ile paylaşmaktadır. Ubud'un misafirperverlik ortamının bir parçası olan egzotik butik tesis, konuklarına Ubud ve Bali'nin eşsiz sanatını yansıtan şık bir konaklama yeri sunuyor.DENPASAR OTELİMİZ (KUTA BEACH) 5*

Resort otelimiz, dingin bir incelik sunmaktadır. Bu huzurlu sahil tesisi, sakin tropikal bir arazide yer alır. Tesis, uluslararası ileri gelenler ve devlet başkanlarından oluşan kapsamlı bir konuk listesine ev sahipliği yapmaktan onur duyar. Bu tesis, Kuta bölgesinde favori seçeneklerden biridir. Büyüleyici tropik bahçeler ve dolambaçlı bisiklet yolları sunan bu sakin tesis, Güney Kuta Sahili'ndeki en iyi tatil yeri olarak bilinen türünün tek örneği bir kaçamak yeridir.

3.Bölüm: Fiyatlar

DAHİL OLANLAR

 • Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

 • Programdaki tüm aktiviteler

 • Türkçe rehberlik ve mihmandarlık

 • Ören yerleri giriş ücretleri

 • Tüm transferler

 • Özel araçlarla ulaşım

 • KDV

 • Tüm bahşişler


DAHİL OLMAYANLAR

 • THY uçak bileti

 • Yurtdışı çıkış harcı

 • Vize ücreti

 • Yemekler esnasında alınacak içecekler

 • Kişisel harcamalar

 • İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası


ÖDEME TAKVİMİ

DİKKAT: AŞAĞIDAKİ TARİHLER SON TARİHLERDİR. ÖNCESİNDE ÖDEMELERİN TAMAMLANMAMIŞ OLMASINI RİCA EDERİZ.


GARANTİ BANKASI Dolar Hesabımız

FABE TURİZM SEYAHAT EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞTİ. IBAN TR 37 0006 2001 0940 0009 0998 78


NOT: Lütfen gönderimlerinizi “OUR” kodu ile yapınız. Tüm masraflar göndericiye ait olmalıdır. Bedelin net olarak gönderilmesini rica ederiz


İPTAL KOŞULLARI:

 • Varış tarihinden 60 ila 30 gün önce yapılan iptallerde, tur ücretinin %25'i iptal ücreti olarak tahsil edilecektir.

 • Varış tarihinden 29 - 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur ücretinin %50'si tahsil edilecektir.

 • Varış tarihinden 14 - 0 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur ücretinin %100'ü tahsil edilecektir.


İPTAL TEMİNATLI SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA ÖNEMLİ HATIRLATMA

Yurtdışı gezilerimizde tedarikçilerimiz son 15 gün içinde yapılan iptallerde hiçbir geri ödeme yapmamakta, daha önceki dönemlerde ise kısmi ödemeler yapmakta. Örneğin geziye 3 gün kala acil bir ameliyata girmeniz, yakınlarınızdan birinin ciddi rahatsızlığı, fabrikanızda yangın vs hususlarda tüm ödemelerimiz yanmakta.


Bu tür durumlarda mağdur durumda kalmamak için farklı bir sigorta olan “iptal teminatlı seyahat sigortası” yaptırmanızı öneririz. Bu sigorta tüm yaptığınız ödemenin %90’ını geri alma imkanı sağlıyor.


Bu sigorta sadece gezi tarihlerini ve yurtdışındaki sorunları içeren «zorunlu seyahat sigortası» ile karıştırılmamalıdır. O, zaten kanuni bir yükümlülük olarak yapılmaktadır.


Eskiden pandemi öncesinde, poliçe ücretinin düşüklüğü nedeniyle bunu müşterilerimize söylemeden tur ücretine dahil ederdik ama pandemi sonrasında sigorta rakamlarının yüksekliği nedeniyle bu poliçeyi tur fiyatının dışına aldık.


Sigorta şirketleri, ilk ödemelerin yapıldığı andan itibaren yedi gün içinde yapılmasını istemektedir. Şayet iptal teminatlı seyahat sigortası yaptırmak istiyorsanız bunu belirtmenizi ve ilk ödeyeceğiniz takside bu miktarı da ilave etmenizi rica edeceğiz.


BU SİGORTAYI YAPTIRIP YAPTIRMAYACAĞINIZ TEYİDİNİ de MUTLAKA ALMAMIZ GEREKMEKTE…

Saygılarımızla…


BİR HATIRLATMA:

Sizin tarafından alınan uçak bilet bedeli bu poliçe içinde değildir. Şayet uçak biletinizin de sigorta kapsamı içine alınmasını arzu ederseniz, sigorta koşulları gereği, biletinizin bizim tarafımızdan satın alınmış olması gerekmektedir


NOT: Kayseri ve İzmir gibi İstanbul dışından gelenlerin İstanbul uçaklarını 04 Nisan akşamına almaları, dönüş uçaklarını da 13 Nisan sabah 08’den itibaren ileri bir saate almaları gerekmektedirTUR LİDERİMİZ

Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK


GEZGİN ve YAZAR KİŞİLİĞİ

FB’nin şimdiye kadar gerçekleştirdiği en keyifli kişisel proje, 2002

yılında başında çıktığı uzun Asya–Afrika gezisinde 14 ay 22 gün

boyunca sırt çantasıyla ve tek başına dolaşmasıdır.


Gezinin en önemli özelliği, ilk kez bir Türk gezginin Afrika kıtasını

en güneyindeki Cape Town’dan en kuzeyindeki Kahire’ye kadar,

devamında da İstanbul’a kadar kesintisiz ve tek başına geçmiş

olmasıdır.


FB, ayrıca kendi kurmuş olduğu Turizm Bakanlığı belgeli FABE Travel

Seyahat acentesi altında Asya, Afrika ve Latin Amerika’daki özel

destinasyonlara turlar düzenlemektedir ( www.fabetravel.com ).


FB, MAGMA, ATLAS, SKYLIFE, Food And Travel, Travel and Leisure,

Hürriyet Gazetesi Seyahat Eki, 7 DENİZ gibi dergilerde gezi yazıları

yazmaktadır.


DESTEK VERDİĞİMİZ DÜNYA ÇAPINDAKİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ FABE TRAVEL olarak elde ettiğimiz kazancın büyük bölümünü gönüllü çabalarımıza ayırıyoruz. Bunu, bir vakıflaşma stratejisinin dışında, bu konuda güvendiğimiz kurumlara yardım şeklinde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Nepal Katmandu’da okuma imkanı bulamayan alt kasttan yedi kız çocuğunun tüm öğrenim masraflarını biz karşıladık. Kızlarımız Katmandu Vadisindeki, tur programlarının gözde bir yeri olan Bhaktapur kentinde Minerva English School’da öğrenimlerini sürdürdü ve mezun oldular. Türkiye Engelliler Spor Yardım Ve Eğitim Vakfı TEYSEV aracılığı ile iki engelli gencimizin öğrenimlerini desteklemekteyiz. GÖNÜLLÜ ÇABALARIMIZA SİZLERİN DE BİR KATKISI OLSUN… 8 Tanzanya, Etiyopya gibi ülkelerde ebeveyn desteğinden yoksun Afrikalı çocukların yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik çabalar içinde olan, İrlanda çıkışlı yardım organizasyonu CHILDREN IN CROSSFIRE kuruluşunu düzenli olarak yardımlarımızla desteklemekteyiz. Ayrıca gerçek bir Maasai olan öğretmen Hellen’in Kenya’da Masai Mara Doğal Yaşama Koruma Alanı yakınlarında dul kadınlar ve çocukları için açtığı köye ve kendi ilkokuluna da düzenli olarak yardım yapmaktayız. İçten teşekkürlerimizle...


130 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page