top of page

Tayland Kültür ve Yoga Gezisi

Güncelleme tarihi: 11 Tem

(Bu etkinlik FABE TRAVEL organizasyonudur)


1.Bölüm: Gezi Programı

2.bölüm: Oteller

3.Bölüm: Fiyatlar1.Bölüm: Gezi Programı

0'ncı Gün: 15 OCAK 23:00 da İstanbul Havaalanında buluşma.


1. Gün: 16 OCAK / İSTANBUL – BANGKOK - CHIANG MAI- VARIŞ

Gece 01:55 uçağıyla İstanbul’dan hareket. 15:15 BANGKOK iniş sonrası 19:05te Chiang Mai uçuşu. 20:25teki iniş sonrasında otelimize transfer, check-in. Chiang Mai'de geceleme.


2. Gün: 17 OCAK / CHIANG RAI (K, ÖY)

Kahvaltı sonrası Chiang Rai'de mutlaka görülmesi gereken 3 yeri ziyaret için yola çıkıyoruz. İlk önce Wat Phra Rong Khun (Beyaz Tapınak) olarak bilinen tapınağı ziyaret ediyoruz.
İkinci durak, safir mavisi rengiyle diğerlerinden ayrılan bir Budist tapınağı olan Mavi Tapınak veya Wat Rong Suea Ten.Son durak Siyah Ev veya Baan Dam. Mekân, ulusal sanatçı Thawan uchanee'nin eşsiz eseridir. Kısmen sanat stüdyosu, kısmen müze, kısmen ev olarak modern tasarımlarla serpiştirilmiş geleneksel Kuzey Tayland binalarının eklektik bir karışımıdır.
Yerel Restoranda öğle yemeği. Chiang Mai'ye geri dönüş


3. Gün: 18 OCAK / CHIANG MAI ŞEHİR TURU (K, ÖY)

Otelde erken kahvaltı. Chiang Mai'yi keşfetmeniz sizi şehrin en ilginç tapınaklarına götürür (şehirde yüzden fazla tapınak vardır). Wat Phra Singh, Wat Chedi Luang ve Wat Chiangman ünlüdür ancak öne çıkan nokta Doi Suthep ziyaretidir. Şehre bakan bir yamaçta yer alan bu tapınağın genellikle Tayland'ın en önemli iki tapınağından biri olduğu düşünülür. Thai/Yerel Restoranda öğle yemeği. Chiang Mai'de geceleme4. Gün: 19 OCAK / CHAIANG MAIBANGKOK HAVALİMANI AYUTTHAYA (K, ÖY) Otelde sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemleri. Chiang Mai Havaalanına transfer. Bangkok Havaalanına vardığınızda, Ayutthaya'daki otelimize transfer. İşgalci Birmanya ordusu tarafından yağmalandığı 1350'den 1776'ya kadar Tayland'ın başkenti Ayutthaya'yı keşfedeceğiz. Ayutthaya'da Wat Mahathat ve Wat Pra Sri Sanphet ve Wat Yai Chai Mongkhol'daki yıkık tapınakların en önemlilerini ziyaret ediyoruz. Thai/Yerel Restoranda öğle yemeği. Ayutthaya'da geceleme5. Gün: 20 OCAK / AYUTTHAYA – KANCHANABURI TURU (K, ÖY) Kanchanaburi'ye devam etmek ve Kwai Nehri Köprüsü'nü ziyaret etmek için otelinizden ayrılıyoruz.Şehir merkezindeki İkinci Dünya Savaşı Mezarlığı'nı ziyaret ediyoruz.
Yerel Restoranda öğle yemeği. Kanchanburi'de geceleme


6. Gün: 21 OCAK / ERAWAN ŞELALESİ – KANCHANABURI (K, ÖY)

Erawan Şelalelerini göreceğimiz ve yüzeceğimiz Erawan Ulusal Parkı'nı ziyaret edeceğiz. Bu şelaleler en iyi, havuzların dolu olduğu ve şelalelerin en etkileyici olduğu yağmur mevsiminde ziyaret edilir. Yerel restoranda öğle yemeği. Kanchaburi'de geceleme7. Gün: 22 OCAK / DAMNEON SADUAK YÜZEN PAZARI – BANGKOK ŞEHİR TURU (K, ÖY, AY)

Bugün sabah erkenden Damnoen Saduak Yüzen Pazarı'nı ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Bu bölgedeki kanal labirentinin yanında Taylandlıların nasıl yaşadığını göreceksiniz.Thai/Yerel Restoranda öğle yemeği.

Daha sonra Bangkok'taki Budist tapınaklarına devam ediyoruz: Devasa Yatan Buda ve Kralların Chedis'i ile Wat Pho ve güzel Wat Arun: Şafak Tapınağı.Akşam Chao Phraya Nehri üzerinde bir feribotta akşam yemeği gezimiz olacak. Bangkok'ta geceleme.8.Gün: 23 OCAK

Bugün Büyük Saray'ı ve Zümrüt Buda Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Görkemli Büyük Saray çevresi, çeşitli mimari tarzlara sahip birçok süslü tapınağa ve binaya ev sahipliği yapmaktadır. Altın varak, yansıtıcı işlemeler ve Buda Görselleri her yerde görülüyor. Tayland sanatlarının hazinesi olan ve Tayland'ın en saygı duyulan Buda heykeli olan Zümrüt Buda'ya ev sahipliği yapan muhteşem Wat Phra Kaeo, kompleksin kalbinde yer alır.9.Gün: 24 OCAK

9 ve 10 uncu gün kalacağımız otel. RAVINDRA BEACH RESORT
10.Gün: 25 OCAK / BANGKOK – IST. (K) 2.bölüm: Oteller

CHIANG MAI’DEKİ OTELİ-4*
AYUTHAYA OTELİ- 4*KANÇANABURI OTELİ- 4*
BANGKOK OTELİ-5*
3.Bölüm: Fiyatlar


BANKA HESAPLARIMIZ

GARANTİ BANKASI Dolar Hesabımız FABE TURİZM SEYAHAT EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZM. LTD. ŞTİ. IBAN TR 26 0006 2001 6410 0009 0961 77


 İŞ BANKASI Dolar Hesabımız  FABE TURİZM SEYAHAT EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZM. LTD. ŞTİ. IBAN NO: TR15 0006 4000 0023 4760 2294 34


Lütfen gönderiminizi “our” kodu ile yapınız. Tüm masraflar göndericiye ait olmalıdır

Bu organizasyon FABE tur etkinliğidir. Ödemeler tamamı yukarıdaki tablodaki gibidir. Programa dahil olan ve olmayanlar aşağıdadır. Lütfen dikkatli okuyunuz!


DAHİL OLANLAR

 • Gezi fiyatı “land-only price” diye adlandırılan hizmetleri içerir. (Bangkok Havaalanında karşılamadan uğurlama son ana kadar)

 • Lüks tesislerde kahvaltı dahil konaklama,

 • Programdaki 2, 3, 4, 5, 6, 7nci günde öğle yemekleri ve teknede müzikli akşam yemeği

 • Programdaki tüm aktiviteler

 • Türkçe mihmandarlık ve rehberlik

 • Milli park ve doğal yaşam koruma alanı giriş ücretleri

 • Tüm transferler

 • Özel araçlarla ulaşım

 • KDV

 • Bahşişler (gezilerimizde bahşiş toplanmamakta)

 • Yurtdışındaki seyahat tarihlerini içeren sağlık sigortası


DAHİL OLMAYANLAR

 • THY uçak bileti

 • Programdaki 1 ve 8 nci gün öğle yemekleri

 • 7.8.9 unci akşam haricinde tüm akşam yemekleri

 • Yurtdışı çıkış harcı

 • Yemekler esnasında alınacak içecekler

 • Kişisel harcamalar

 • THY Biletindeki miktarı aşan bagaj ücreti

 • İptal Teminatlı Seyahat Sigortası

 • Bangkok / Chiang Mai / Bangkok iç hat uçuşları


İPTAL KOŞULLARI:

 • Varış tarihinden 60 ila 30 gün önce yapılan iptallerde, tur ücretinin %25'i iptal ücreti olarak tahsil edilecektir.

 • Varış tarihinden 29 - 15 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur ücretinin %50'si tahsil edilecektir.

 • Varış tarihinden 14 - 0 gün öncesine kadar yapılan iptallerde, tur ücretinin %100'ü tahsil edilecektir.


İPTAL TEMİNATLI SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA ÖNEMLİ HATIRLATMA

Yurtdışı gezilerimizde tedarikçilerimiz son 15 gün içinde yapılan iptallerde hiçbir geri ödeme yapmamakta, daha önceki dönemlerde ise kısmi ödemeler yapmakta. Örneğin geziye 3 gün kala acil bir ameliyata girmeniz, yakınlarınızdan birinin ciddi rahatsızlığı, fabrikanızda yangın vs hususlarda tüm ödemelerimiz yanmakta.


Bu tür durumlarda mağdur durumda kalmamak için farklı bir sigorta olan “iptal teminatlı seyahat sigortası” yaptırmanızı öneririz. Bu sigorta tüm yaptığınız ödemenin %90’ını geri alma imkanı sağlıyor.


Bu sigorta sadece gezi tarihlerini ve yurtdışındaki sorunları içeren «zorunlu seyahat sigortası» ile karıştırılmamalıdır. O, zaten kanuni bir yükümlülük olarak yapılmaktadır.


Eskiden pandemi öncesinde, poliçe ücretinin düşüklüğü nedeniyle bunu müşterilerimize söylemeden tur ücretine dahil ederdik ama pandemi sonrasında sigorta rakamlarının yüksekliği nedeniyle bu poliçeyi tur fiyatının dışına aldık.


Sigorta şirketleri, ilk ödemelerin yapıldığı andan itibaren yedi gün içinde yapılmasını istemektedir. Şayet iptal teminatlı seyahat sigortası yaptırmak istiyorsanız bunu belirtmenizi ve ilk ödeyeceğiniz takside bu miktarı da ilave etmenizi rica edeceğiz.


(BU SİGORTAYI YAPTIRIP YAPTIRMAYACAĞINIZ TEYİDİNİ de MUTLAKA ALMAMIZ GEREKMEKTE)


BİR HATIRLATMA:

Sizin tarafından alınan uçak bilet bedeli bu poliçe içinde değildir. Şayet uçak biletinizin de sigorta kapsamı içine alınmasını arzu ederseniz, sigorta koşulları gereği, biletinizin bizim tarafımızdan satın alınmış olması gerekmektedir


TAVSİYE EDİLEN THY UÇUŞLARI


16 OCAK 01:55 TK68 İSTANBUL – BANGKOK

25 OCAK 22:55 TK69 BANGKOK - İSTANBUL


TAVSİYE EDİLEN TAYLAND İÇİNDEKİ THAI AIRWAYS UÇUŞLARI


16 OCAK 19:05 TG120 BANGKOK – CHIANG MAI

19 OCAK 09:25 TG103 CHIANG MAI - BANGKOK


Bu uçuşların zaman içinde fiyatlarının artması ve erken kayıt yaptıranların bu fiyat artışlarından etkilenmemesi amacıyla tur ücretinin dışında tutulmuştur. Arzu edenler için bu biletler firmamız tarafından alınabilmektedir.


VİZE ÜCRETİ ÖDEYECEK MİYİZ?

Tayland, TC vatandaşlarına vize uygulamıyor.


GİTTİĞİMİZ DÖNEM UYGUN BİR DÖNEM MİDİR?

Evet, “uygun dönem” diyebiliriz. Ekim ayı başından nisan sonuna kadar olan dönem, bu coğrafyada EN uygun bir dönemdir


ZORUNLU AŞI OLMAMIZ GEREKİYOR MU?

Hayır.


HAVA DURUMU VE KIYAFET KONUSUNDA NE YAPMAMIZ GEREKİYOR?

Gezi tarihine 1 hafta kala bir FAYDALI BİLGİLER dokümanı göndermekteyiz. Burada hava durumu, kıyafet, elektrik, cep telefonu kapsama alanları, internet ve dikkat etmemiz gereken diğer hususlarla ilgili bilgiler bulunmaktadır.


BAGAJ KONUSUNDA KISITLAMA VAR MI? THY

Uçuşunda bilet kategorinize göre var. Bu nedenle biletinizi kontrol ediniz..


SEYAHAT SİGORTASI YAPTIRMAMIZ GEREKİYOR MU?

Bir TURSAB üyesi seyahat acentesi olarak biz tüm katılımcılarımız için seyahat tarihlerini içeren bir seyahat sigortası yaptırmaktayız. Yapılan sigorta koşul ve limitlerini yetersiz bulan müşteriler kendilerine ayrıca özel bir seyahat sigortası yaptırma hakkına sahiptirler. Bu sigorta iptal teminatlı değildir, örneğin gezi tarihine 45 gün öncesinden itibaren ciddi kesintilerle iade yapılmakta, 15 gün öncesinden itibaren de hiç iade yapılmamaktadır. Bu nedenle İptal Teminatlı Seyahat Sigortası yaptırmanızı öneririz.


TUR LİDERİMİZ

Dr. Yük. Müh. Faruk BUDAK


GEZGİN ve YAZAR KİŞİLİĞİ

FB’nin şimdiye kadar gerçekleştirdiği en keyifli kişisel proje, 2002

yılında başında çıktığı uzun Asya–Afrika gezisinde 14 ay 22 gün

boyunca sırt çantasıyla ve tek başına dolaşmasıdır.


Gezinin en önemli özelliği, ilk kez bir Türk gezginin Afrika kıtasını

en güneyindeki Cape Town’dan en kuzeyindeki Kahire’ye kadar,

devamında da İstanbul’a kadar kesintisiz ve tek başına geçmiş

olmasıdır.


FB, ayrıca kendi kurmuş olduğu Turizm Bakanlığı belgeli FABE Travel

Seyahat acentesi altında Asya, Afrika ve Latin Amerika’daki özel

destinasyonlara turlar düzenlemektedir ( www.fabetravel.com ).


FB, MAGMA, ATLAS, SKYLIFE, Food And Travel, Travel and Leisure,

Hürriyet Gazetesi Seyahat Eki, 7 DENİZ gibi dergilerde gezi yazıları

yazmaktadır.127 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page