top of page

10 Ara Cmt

|

Alsancak Karuna Yoga

2.Kalça Açıcı Duruşlar: Hareketin Özgürlüğü (Workshop)

2.Kalça Açıcı Duruşlar: Hareketin Özgürlüğü (Workshop)
2.Kalça Açıcı Duruşlar: Hareketin Özgürlüğü (Workshop)

Saat ve Yer

10 Ara 2022 17:30 – 20:30

Alsancak Karuna Yoga, Mimar Sinan, 1400. Sk. No:6, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Zoli kim?

Eski Yugoslavya’da doğan Zoli, çocukluğundan beri Yoga, maneviyat ve özellikle de Doğu’nun Bilgelik Öğretilerine ilgi duydu. Önce kitaplar okudu; sonra Türkiye, İran ve sonunda da Hindistan’a doğru yola çıktı. Hindistan ve Nepal’de geçirdiği on iki yılda birçok başka okulun yanı sıra Sivananda aşramında ve Dharamshala’da Vijay Amar, Rishikesh’te Surinder Singh gibi hocalarla çalıştı. Ayrıca Budist Vippasana Meditasyonu’nu öğrendi.

Yirmi yıl önce ders vermeye başladı ve hâlâ Hindistan, Tayland, Nepal, Türkiye, Mısır, İsrail ve Yunanistan’da seyahat etmeye ve ders vermeye devam ediyor. Kişisel pratiği ve verdiği derslerde Vinyasa yoga tarzını uyguluyor ve nefes farkındalığıyla pratiğin içsel etkilerine odaklanıyor.

***

Bu atölyeler serimizde zaman içinde bedeni daha esnek, güçlü ve dengeli hale getirmeye odaklanacağız. Pratiğimizde farkındalıkla hareket etmeye ve hiçbir duruşu zorlamamaya özen göstereceğiz. Güvenli biçimde, aynı zamanda yoganın büyük amacını, bütün blokajları ve stresi ortadan kaldırmayı hatırlayarak çalışacağız. Çabasızca, hayatla bir bütün olduğumuzu hissedeceğiz. Atölyelerimiz her seviyeden katılımcıya açıktır.

Her atölyeye ısınma hareketleriyle başlayacak, kolay duruşlardan, daha zorlayıcı duruşlara doğru ilerleyeceğiz. Duruşların birçok varyasyonunu deneyecek ve duruşları daha kolay hale getirmek için yardımcı malzemeleri kullanmayı öğreneceğiz.

Kalça Açıcı Duruşlar: Hareketin Özgürlüğü 

Bu atölyede, giderek derinleşen duruşlarla kalça alanını açmak, bacaklardan kalçalara ve üst bedene enerji akışını özgürleştirmek üzerinde çalışacak, böylece hareketin özgürlüğünü deneyimleyeceğiz.

Workshop'u dili İngilizce'dir, Türkce ceviri yapilacaktır.

Ücret: 300 TL.

Tarih: 10.12.2022

Saat: 17:30-20:30

Tel: 0(545)5318775

Mail: izmirkarunayoga@gmail.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page