top of page

19 Nis Cum

|

Konak

Bali'de Yoga ve Kültür gezisi

Güneydoğu Asya’nın bu gizemli adasında özel bir tatilde ruhani arınma ile sentezlenmiş bir YOGA VE KÜLTÜR gezisi…

Bali'de Yoga ve Kültür gezisi
Bali'de Yoga ve Kültür gezisi

Saat ve Yer

19 Nis 2024 19:00 – 26 Nis 2024 19:00

Konak, Alsancak, 1400. Sk. No:6 D:1, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Misafirler

Etkinlik Hakkında

GEZİ PROGRAMI

1-GÜN 19 NİSAN VARIŞ – Denpasar Havaalanında karşılama. Ubud’taki Otelimize transfer ve geceleme.

2-GÜN 20 NİSAN TAM GÜN TUR (K,ÖY, AY) Uzun kuyruklu Makakların evi olan Kutsal Maymun Ormanı'na (Monkey Forest) gidiyoruz. Gezimiz, Batur Volkanının görkemli konisine bakan eşsiz bir öğle yemeği deneyimi için Kintamani'ye doğru devam ediyor. öğle yemeğini, Penelokan Tepesi'nden “Kutsal Su Tapınağı” olarak bilinen Tirta Empul Tapınağı'na bir ziyaret takip ediyor. Bali'nin en güzel pirinç teraslarından birini görmek ve bolca fotoğraf çekmek için Tegalalang'a devam ediyoruz.

3. GÜN 21 NİSAN TAM GÜN TUR (K, ÖY, AY) Ubud’taki otelinizden Mengwi Krallığı'nın Ana Tapınağı olan Aman Ayun'u ziyarete gidiyoruz. "Taman" Bahçe anlamına gelir ve "Ayun veya Ayu" güzel anlamına gelir. SoTaman Ayun, güzel su bahçesiyle çevrili kutsal bir yer anlamına gelir. Daha sonra, göz alabildiğine uzanan Jatiluwih pirinç teraslarının muhteşem manzarasını fotoğraflamak için gezimize devam ediyoruz. Ardından Bali'nin deniz tapınaklarından biri olan Ulun Danu Beratan'ı ziyaret etmek için Bedugul'a gidiyoruz. Güneş batmak üzereyken Tanah Lot tapınağında dolaşıyor ve Bali Hinduizmindeki rolü hakkında bilgi ediniyoruz. Akşam yemeğimiz

4. GÜN 22 NİSAN UBUD - GÜNEY BALİ (K, AY) Güney Bali'de Geleneksel Pazarı ziyaretimiz ile güne başlıyoruz. Taze balıklar ve etler, sebzeler, meyveler, sunular, tütsüler, baharatlar, Bali ritüel gereçleri, giysiler, el işleri ve daha pek çok ürün yelpazesine yakından bakıyoruz. Bir sonraki ziyaretiniz, 1932'de inşa edilen ve geniş bir koleksiyonun sergilendiği Bali Müzesi'dir. Tur, Puputan Anıtı, Jagatnatha Tapınağı ve her yıl Bali Sanat Festivali'nin düzenlendiği Werdhi Budaya (Sanat Merkezi) ziyaretleriyle devam ediyor. Tur, Bali'nin Hollanda kolonisinden kurtuluşunun sembolü olan Bajra Sandhi Anıtı/Niti Mandala Renon'u ziyaret ederek sona erecek. Akşam yemeği otelimizde

5. GÜN 23 NİSAN SERBEST PROGRAM (K/-/AY) Otelde kahvaltının ardından günün geri kalanında denizin ve yoganın keyfini çıkarın. Akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN 24 NİSAN ULUWATU – KECAK DANSI - AKŞAM YEMEĞİ JİMBARAN(K/-/AY) Öğleden öncemiz serbest zaman. Saat 15 sularında Uluwatu Tapınağı'na hareket. Hint Okyanusu'na bakan uçurumun yukarısındaki bu tapınağın güzelliğine ve manzarasına hayran kalacaksınız. Saat 18.00 civarında, Kecak Dansı performansını izlemek için yakındaki sahnede oturma zamanı. Yaklaşık 50 erkek dansçının ilahiler eşliğinde söyleyeceği dans, arka planda güneş batarken Rama ve Sita'nın aşk hikayesini anlatıyor. Sonrasında Jimbaran Sahili'ndeki yerel bir restoranda okyanus dalgalarının sesiyle mum ışığında deniz ürünlerinden oluşan akşam yemeği zamanı

7. GÜN 25 NİSAN SERBEST PROGRAM (K/-/AY) Otelde kahvaltının ardından günün geri kalanında deniz ve yoganın keyfini çıkarın. Akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN 26 NİSAN BALI-ISTANBUL (K/-/-) Otelde alacağımız kahvaltının ardından uçuş zamanına kadar serbest zaman. Denpasar Havaalanına transfer. 21:05De THY direk uçuşu ile İstanbul’a uçuş. Ertesi sabah 27 NİSAN 05:00’da İstanbul’a iniş.

BİZ HANGİ BİLETLERİ ALACAĞIZ? 

Uluslararası uçuş (İstanbul - Bali - İstanbul) rakama dâhil değildir. Uluslar arası uçuş millerle satın alınabilir.

VİZE ÜCRETİ ÖDEYECEK MİYİZ? 

Endonezya'ya varış noktasında 35 ABD Doları ödeyerek “Varışta Vize” (Visa on Arrival) alınmaktadır.

GİTTİĞİMİZ DÖNEM UYGUN BİR DÖNEM MİDİR? 

Evet, “uygun dönem” diyebiliriz.

BAGAJ KONUSUNDA KISITLAMA VAR MI? 

THY uçuşlarında 20 kg.

ZORUNLU AŞI OLMAMIZ GEREKİYOR MU? 

Hayır.

TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLANLAR

-Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri 

-Programda ki tüm aktiviteler 

-Türkçe rehberlik ve mihmandarlık 

-Ören yerleri giriş ücretleri 

-Tüm transferler 

-Özel araçlarla ulaşım 

-KDV 

-Tüm bahşişler

TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYANLAR

-THY uçak bileti 

-Yurtdışı çıkış harcı 

-Vize ücreti 

-Yemekler esnasında alınacak içecekler 

-Kişisel harcamalar 

-İptal ve sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

İki / Üç Kişilik Odada KİŞİ BAŞI

6-7 kişilik grupta kişi başı 1900 Dolar + Uluslararası THY uçuş 

8-9 kişilik grupta kişi başı 1800 Dolar + Uluslararası THY uçuş 

10-11 kişilik grupta kişi başı 1700 Dolar + Uluslararası THY uçuş 

12+ kişilik grupta kişi başı 1600 Dolar + Uluslararası THY uçuş

Tek kişilik oda farkı 500 Dolar

İptal teminatlı seyahat Sigortası 50 dolar (70 yaş üstü %100 artımlıdır)

200 $ kapora ve uçak biletinizi aldıktan sonra aşağıdaki gibi ödeyebilirsiniz. 

15 EKİM KAYIT 400 $ + Dileyenler Sigorta 

15 KASIM 400 $ 

15 OCAK 400 $ 

15 MART KALAN + Tek Kişi Oda Fark (Kalan miktar yukarıda tanımlı kişi sayısına göre belirlenecektir.)

ÖNERİLEN UÇUŞLAR 19 NİSAN 2024 Türk Hava Yolları TK66 01:50 IST İstanbul 19:15 DPS Bali (Denpasar) 12 sa 25 dk Aktarmasız

26 NİSAN 2024 Türk Hava Yolları TK67 21:05 DPS Bali (Denpasar) 05:40 +1 IST İstanbul

İPTAL TEMİNATLI SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA ÖNEMLİ HATIRLATMA Yurtdışı Gezilerimizde tedarikçilerimiz son 15 gün içinde yapılan iptallerde hiçbir geri ödeme yapmamakta, daha önceki dönemlerde ise kısmi ödemeler yapmakta. Örneğin geziye 3 gün kala acil bir ameliyata girmeniz, yakınlarınızdan birinin ciddi rahatsızlığı, fabrikanızda yangın vs hususlarda tüm ödemelerimiz yanmakta.

Bu tür durumlarda müşterilerimizin mağdur durumda kalmamaları için farklı bir sigorta olan “iptal teminatlı seyahat sigortası” yaptırmaktayız.

Bu sigorta tüm yaptığınız ödemenin%90’ını geri alma imkanı sağlıyor. Bu sigorta sadece gezi tarihlerini ve yurtdışındaki sorunları içeren zorunlu seyahat sigortası ile karıştırılmamalıdır. O zaten kanuni bir yükümlülük olarak yapılmaktadır.

Eskiden pandemi öncesinde poliçe ücretinin düşüklüğün edeniyle bunu müşterilerimize söylemeden tur ücretine dahil ederdik ama pandemi sonrasında sigorta piyasasının tamamen yabancıların eline geçmiş olması veverdikleri rakamların yüksekliği nedeniyle bu poliçeyi tur fiyatının dışına aldık.

Maalesef bu sigorta, gezi tarihine yakın bir zamanda yaptırıldığında sigorta şirketleri bunu kabul etmemekte, ilk ödemelerin yapıldığı sırada yedi gün içinde yapılmasını istemektedir.

Şayet iptal teminatlı seyahat sigortası yaptırmak istiyorsanız bunu belirtmenizi ve ilk ödeyeceğiniz takside bu miktarı da ilave etmenizi rica edeceğiz.

YAPTIRIP YAPTIRMAYACAĞINIZ TEYİDİNİ de MUTLAKA ALMAMIZ GEREKMEKTE… Saygılarımızla…

İletişim tel: 0(545)5318775

“Bu etkinliğimiz TÜRSAB A-7120 No belgeli FABE Travel Seyahat Acentesi ile birlikte düzenlenmektedir”

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page