top of page

16 Eyl Cmt

|

Karşıyaka

Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı

Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı
Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı

Saat ve Yer

16 Eyl 2023 10:00 – 17 Eyl 2023 17:00

Karşıyaka, Şehit Cengiz Topel Caddesi 6347. Sokak Onurlular Apt, Bostanlı, No:5/B, 35590 Karşıyaka/İzmir, Türkiye

Misafirler

Etkinlik Hakkında

SEVGİNİN KANUNU Sonlu olandan sonsuz olana, Birleşme gücü verir sevgi sana. Hiçbir şeye ve her şeye, Güvenme gücü verir sevgi sana. Seni yaratanla senin arandaki dua, En büyük gücüdür sevginin verdiği sana. Enginlik verir sevgi sana, Ne kadar uçsuz bucaksız olabiliyorsa. Sevgi tutar seni, Kendi sonsuzluğunla temasında​. Tecrübelerin en güzeli, Sevgidir işte o teslimiyet hali. (Yogi Bhajan, Çeviren: Aslı İba Duran) İnsan bedeninin deneyimleyebileceği en büyük değişim/dönüşümlerden biri olan gebelik süreci, kadınlar için şüphesiz ki müthiş bir tecrübedir. Yaklaşık 40 hafta süren bu dönemi hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahat, huzurlu ve sağlıklı geçirmek her anne adayının hakkıdır. Kadim yoga bilgeliği gebelere bu süreçte başvurabilecekleri ve şifa bulacakları oldukça etkili bir araç sunmaktadır. Hamile yogası, Hatha yoga prensiplerinin gebenin değişen ve dönüşen bedeninin ihtiyaçlarına ve bebeğin gereksinimlerine uyarlanmasıyla pratik edilir. Sadece hamilenin fiziksel sağlığını korumakla ve bedenini doğuma hazırlamakla kalmaz, annenin bebek ile kuracağı bağı derinden etkiler. Mutlu ve huzurlu anneler, rahat bir doğumla, mutlu ve huzurlu bebekler doğururlar. 

Bu 5 altın anahtar; 

● Yoga Asanaları, hamileliğin ve sonrasının daha huzurlu geçmesi ve doğumun daha rahat olabilmesi için hamile kadının bedenini bu yeni duruma hazırlar. Bebeğe giden kan akımını artırarak onun daha iyi beslenmesini sağlar. 

● Nefes yada Pranayama, teknikleri hem annenin hem bebeğin daha iyi oksijenlenmesini ve yaşam enerjisi ile dolmalarını sağlar. 

● Mudra’lar ve Banda’lar, üreme organları ve salgı bezleri üzerinde güçlü etkileri vardır. 

● Meditasyon, hamilelik sırasında ki korkuları, endişeleri ve akıl karışıklıklarını gidermek için harika bir yoldur. Kadının farkındalığını artırarak bebek ile iletişime geçmesini, onun neden hoşlanıp neden hoşlanmadığını anlamasına yardımcı olur. 

● Derin Gevşeme, hamilelik, doğum ve sonrası fiziksel ve ruhsal gevşeme için harika bir yoldur. 

Ücret: 2400 TL İzmir Karuna Yoga Adres: Bostanlı Mah. Cengiz Topel Cad. 6347. Sk. Onurlular Apt. No:5/B 35590 Karşıyaka/İZMİR 

E-Mail: izmirkarunayoga@gmail.com 

Web: www.izmirkarunayoga.com 

Telefon: 0(545)531 87 75 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page