top of page

28 Eki Cmt

|

Alsancak Karuna Yoga

Yoga Anatomi

Yoga Anatomi
Yoga Anatomi

Saat ve Yer

28 Eki 2023 10:00 – 29 Eki 2023 17:00

Alsancak Karuna Yoga, Mimar Sinan, 1400. Sk. No:6, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Yoga ve Anatomi

Yoga pozlarını anlamak için bilimsel bir yaklaşım.

Yoga ve Anatomi, birbirinden bağımsız düşünülemeyecek kadar yakın ilişkide olan ve birbirini destekleyen bir ilişki içerisindedir.

Asana pratikleri bir taraftan vücudu zorlayıp, zihni odaklarken filozofik prensipleri ise sipiritüel gelişimi cesaretlendirir. 

Yoga pozlarını anlatırken öncelikle ifade gelir. O poz neyin ifadesidir? Bu pozu hangi pozdan sonra, hangi pozdan önce, nereden nereye giderken, hangi sırayla, neyin ifadesi olarak yapıyorsunsunuz? Bir evi inşa ettiğinizi düşünün, o evi nasıl inşa edersiniz? O pozun yolculuğu nedir? 

Yoga pozlarındaki en uygun formu oluşturmak için birlikte çalışan belirli kas gruplarını inceleyerek, Yoga pratiklerindeki benzersiz işlevlerini ortaya koymak için de duruşları anatomik bir bakış açısıyla inceliyor olacağız.

Yoga pratiğiniz sırasında daha fazla kas grubunu çalıştırırken, kaslarınızı uyandırarak vücut farkındalığınızı nasıl artırdığını öğreniyor olacağız

Yoga pratiği esnasında kas iskelet sisteminin çalışmasını ve kuvvetlerin izini süren sanatı, bilimi ve maneviyatı dengeliyor. Bu yapıları anlayarak, tıkanıklıkları aşmayı, deneyiminizi iyileştirmeyi ve yaralanmalardan kaçınmayı öğrenebilirsiniz. 

Anatomi prensipler temel öğreti üçlemesi; Destek taban(temeli), Ağırlık( yerçekimini), Hareket kabiliyeti( genişliği)

“ Tum beden görmezden gelinemeyecek bir ruhsal farkındalığa ulaşır. Ta ki kişi saf bir alev haline gelene kadar. Farkında, dik bir omurga dikkat dağıtan ve geçmiş üzerine düşünceleri yakıp, yok eden yogunlukta bir ruhsal konsantrasyon yaratarak kişiyi o taze ve bakir “An”da tutar”

B.K.S. Iyengar

Yoga Anatomi ve Kineziyoloji

Motor Duyu ve Algı

Hareket Gelişimi ve Pratik uygulama

Derin iç hat (DFL Nedir)

Yoga pozlarındaki bedenin sınırlarını keşfetmek ve incelemek

Kimler Katılabilir

200 saatlik  Yoga Alliance programı tamamlayanlar

Pilates eğitimi almış kendisini geliştirmek isteyenler

Kendini tanıyarak kendine zarar vermek istemeyenler

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page