top of page

Yoga Therapy

Yoga terapisi, fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığı iyileştirmek için yoga ilke ve uygulamalarını kullanan bir terapi türüdür. Bireyin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre şekillendirilen kişiselleştirilmiş bir yaklaşımdır.


Yoga terapisi aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli durumların tedavisinde kullanılabilir:

Kronik ağrı

Endişe

Depresyon

Uykusuzluk hastalığı

Yeme bozuklukları

Kanser

Kalp hastalığı

Felç

Yoga terapisi geleneksel tıbbi bakımın yerini almaz ancak genel sağlığı ve refahı iyileştirmek için tamamlayıcı bir terapi olarak kullanılabilir.Yoga terapisi

İşte yoga terapisinin faydalarından bazıları:


Stres ve kaygıyı azaltır: Yoga terapisi, nefesinize nasıl odaklanacağınızı ve vücudunuzu nasıl rahatlatacağınızı öğreterek stres ve kaygıyı azaltmanıza yardımcı olabilir.


Ağrı yönetimini iyileştirir: Yoga terapisi, esnekliği ve gücü artırarak ve iltihabı azaltarak ağrı yönetimini iyileştirmeye yardımcı olabilir.


Ruh halini ve refahı artırır: Yoga terapisi, rahatlamayı ve farkındalığı teşvik ederek ruh halini ve refahı artırmaya yardımcı olabilir.


Uykuyu iyileştirir: Yoga terapisi, rahatlamayı teşvik ederek ve stresi azaltarak uykuyu iyileştirmeye yardımcı olabilir.Fiziksel uygunluğu artırır: Yoga terapisi esnekliği, gücü ve dengeyi geliştirerek fiziksel uygunluğun artmasına yardımcı olabilir.


Yoga terapisini denemekle ilgileniyorsanız, nitelikli bir uzman yoga terapisti bulmanız önemlidir. Nitelikli bir yoga terapisti, bir yoga öğretmeni eğitim programını ve bir yoga terapi eğitim programını tamamlamış olacaktır. Ayrıca tedavi etmeye çalıştığınız spesifik duruma da aşina olacaklardır.


274 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


Yoga Therapy her yaş her beden için uygundur der hep Şerife hocam, denemeyen kalmasın derim ben de.

Like
bottom of page